Medicine

KAIP IŠVENGTI JETLAG?. Kelionė žada būti nuostabi, bet ne… | by Julija Nikolskaja | Nov, 2021

Julija Nikolskaja

Kelionė žada būti nuostabi, bet ne pirmą dieną po skrydžio? Staigus laiko juostų pasikeitimas yra gana stiprus stresas organizmui, kuriam būdinga nestabilumo būsena, sumišimas, didelis nuovargis ir noras valgyti viską, kas yra aplinkui.

Visi žino du būdus, kaip susitvarkyti su sloga: susirangyti viešbučio lovoje ir atidėti dieną (ir naktį) vėlesniam laikui arba nemiegoti, kenčiant nuo sunkių akių vokų ir galvos skausmo. Abu variantai, beje, baisūs. Jūs arba visiškai praleisite dieną, arba praleisite ją agonijoje. Taigi, kaip įveikti „jetlag“ simptomus?

PARUOŠKITE SAVE IŠ ANKSTO
Oksfordo universiteto miego ekspertas daktaras Colinas Espie rekomenduoja išsimiegoti likus kelioms dienoms iki skrydžio. Skrendantiems į rytus: „Pavalgykite pietus likus kelioms dienoms iki skrydžio, eikite miegoti ir kiekvieną dieną nustatykite žadintuvą valanda anksčiau“, — sako Espy. Priešingo požiūrio reikia skrendantiems į vakarus. „Kiekvieną dieną prieš skrydį keiskite maitinimą ir miegokite valanda vėliau. Nusileidę nebūkite budrūs dieną ir stenkitės eiti miegoti tik sutemus“, — sako Espy.

SUMAŽINTI IŠORINIUS DIRGINIUS
Daugelis skrydžių, ypač į Europą, pakyla vėlai vakare ir leidžiasi anksti ryte, vadinasi, reikia miegoti. Miegokite vidurinėje sėdynėje tarp dviejų porankių ir kelių atsiremkite į priekyje esančio kaimyno nugarą? Lengviau pasakyti nei padaryti. Daktaras Neilas Kline’as rekomenduoja kiek įmanoma sumažinti išorinius dirgiklius, todėl nepamirškite miego kaukės ir ausų kištukų. “Kai kurie rekomenduoja melatoniną, tačiau yra mažai įrodymų, patvirtinančių jo veiksmingumą.”

ATSISAKYTI ALKOHOLIO
Taip pat patariama atsisakyti taurės vyno.
Net jei užmiegate pakankamai lengvai, alkoholis nėra pati geriausia išeitis. „Alkoholis suskaido miegą į fragmentus. Taigi, net jei tai padės jums užmigti, gerai neišsimiegosite“, — priduria Kline. Geriau suvalgykite vyšnių — natūralaus melatonino šaltinys — arba išgerkite ramunėlių ar mėtų arbatos.

PASIVAIKŠČIOKITE PO MIESTĄ
Po atvykimo kuo greičiau gaukite dienos šviesos dozę. „Vienas iš būdų sumažinti simptomus ir greičiau prisitaikyti prie laiko juostos pasikeitimų yra saulės ar kitos ryškios šviesos pirmas dalykas po rytinio nusileidimo. Tai dar viena gera priežastis išeiti ir smagiai praleisti laiką naujame mieste.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button